Svadba a odznaky? To je jasná dvojka

Svadba a odznaky? To je jasná dvojka

Toľko očakávaný deň sa blíži. Kaderníčka Jana vyčesáva prameň po prameni do vysokého drdola. Svadobné šaty už visia na vešiaku a neveste steká slza po tvári. Už len tri dni a nastane toľko očakávaný deň D.

Kaderníčka Jana vyruší nevestu zo snívania a pýta sa: ”Dorazia všetci svadobní hostia?” Nevesta chvíľu váha, ale nakoniec kývne hlavou. Jana chce vedieť viac a tak pokračuje v otázkach. Zaujíma ju všetko od svadobných darov cez obedové menu až po miesto, kde sa budú novomanželia fotiť. Nevesta sa pustí do rozprávania, až sa dostane k miestu fotenia.

“A čo je pripravené pre hostí počas doby, kedy sa budete fotiť?” V tom sa nevesta rozosmeje od ucha k uchu. “Budú súťažiť medzi sebou. Svedkovia pre nich majú pripravenú zábavu. Aspoň, čo mi teda prezradili. Hostia nevesty versus hostia ženícha.” Zvedavá Jana sa pýta, ako poznajú, kto patrí do ktorého tímu? “Budete ich mať označených stužkou, alebo nejak inak?”

Odznakonosiči medzi svadobnými hosťami

“Vyrobili sme im odznaky. Ružové s nápisom hostia nevesty a druhé modré majú text hostia ženícha. Na oboch je aj malá figúrka nevesty alebo ženícha,” vysvetľuje nevesta. Pokračuje ďalej v rozprávaní, že každý hosť tento odznak obdrží pri príchode na základe menného zoznamu. S nadšením a úsmevom potom dodá: ”Nikto tomu neunikne.”

“Tak to bude príma. Vôbec ma nenapadlo, že sa hostia dajú označiť pomocou odznakov,” priznáva kaderníčka Jana. Rozprávanie obe ženy prenieslo v čase, že si ani neuvedomili, koľko je hodín. Jedna sedí vedľa druhej a pani Jana v ruke drží spomínaný odznak, o ktorom pred chvíľou rozprávala nevesta. “Prajem vám mnoho lásky, vzájomného porozumenia a humoru,” dodáva s úsmevom Jana a vracia neveste odznak.

Keď ti ešte dodá: “To je vlastne super. Hostia tak okrem spomienok budú mať aj pamiatku v podobe odznakov.” Obe ženy sa stretávajú o tri dni neskôr, tentokrát v deň svadby. Nevesta i pani Jana sú dojaté. Kaderníčka totiž od nevesty dostala odznak, na ktorom je namaľované srdiečko s nápisom “Najlepší svadobný účes”. Jana so slzami v očiach ďakuje a nevestu objíma. Obe sú dojaté a šťastné.

Ani rozlúčka so slobodou sa neobišla bez odznakov

Naša nevesta kaderníčke Jane zabudla prezradiť jednu drobnosť. Ani jej rozlúčka so slobodou nebola odznakov ušetrená. Svedkyňa Kveta pripravila každej družičke odznak s nápisom “Tím nevesty”. Nevestu prepásala šerpou “Budem sa vydávat” a spoločne zamierili do víru veľkomesta. Nikto tak nezostal na pochybách, čo majú tieto slečny v minisukniach dnes v noci v pláne – dobre sa baviť a rozosmiať nevestu.

Máte s odznakmi na svadbe vlastnú skúsenosť? Alebo ste ich mali len na rozlúčke so slobodou?


14. 5. 2021