Odznak ako bezpečnostný prvok: doladí outfit a zviditeľní

Odznak ako bezpečnostný prvok: doladí outfit a zviditeľní

Ranné hmly, dážď a znížená viditeľnosť stojí v jesennom období za nárastom dopravných nehôd. Nejzranitelnejší sú za týchto podmienok chodci. Podľa údajov dopravnej polície sú najrizikovejšími hodinami štvrtá poobede a siedma ranná. Najväčšie riziko hrozí paradoxne prii prechádzaní prechodu. Čo má toto všetko společn s našim blogom? Nepochybne skutočnosť, že vlastnoručne navrhnutý odznak môže byť nielen skvelým módnym doplnkom, ale tiež originálnym bezpečnostným prvkom.

Praktické tipy pre výrobu našich odznakov

 

Štýlovo a bezpečne

 

Odznaky môžu pri jesenných prechádzkach zohrávať zásadnú rolu. Nielen, že váš outfit perfektne podtrhnú, ale tiež môžu upozorniť prechádzajúcich šoférov. A to za predpokladu, že zvolíte väčššie priemery našich odznakov (ideálne 50 – 75 mm) a farbu, vďaka ktorej vás bude vidno už z diaľky.

Klasickú reflexnú farbu, ku ktorej je potreba špeciálnych sklenených guľôčok (tzv. balotina) síce namiešať nevieme, ale ponúkame atraktívnu farebnú paletu, prípadne možnosť zvoliť si vlastnú farbu pomocou tzv. hexadecimálneho kódu, ktorý je uvedený v poslednom stĺpčeku tejto tabuľky.

V ideálnom prípade zvoľte farby výrazné (napríklad bielu, svetlo zelenú, žltú, svetlo ružovú, svetlo oranžovú apod.) a hotový odznak pripnite na dobre viditeľné miesto. Vodičom tak umožníte, aby vás videli skôr, než budú musieť začať brzdiť.

 

Kam odznak pripnúť?

 

Pokiaľ ste sa v našom intuitívnom konfigurátore prehrýzli až ku zdárnemu koncu celého návrhu odznaku, po kontrole všetkých nezbytností nám ju môžete zaslať k výrobe. Pre výrobu používame len tie najkvalitnejšie materiály, takže si môžete byť istí, že naše odznaky vám budú slúžiť dlhú dobu.

 

A za ako dlho sa môžete na svoju vlastnoručne navrhnutý odznak tešiť? Pokiaľ naňho naozaj ponáhľate, zvoľte expresnú výrobu, vďaka ktorej môžeme odznaky vyrobiť ešte ten istý deň. Bežná doba výroby sa ale štandardne pohybuje okolo dvoch až štyroch dní.

Akonáhle odznaky obdržíte, umiestnite ich na dobre viditeľné miesto, ktorým môže byť trebárs kľúčenka, opasok, taška alebo kabelka, vesta, kočík, bickel, aktovka alebo čiapka. Ideálne je samozrejme kombinácia s klasickým reflexným prvkom v podobe obľúbených pásikov alebo trebárs nálepiek. Aj tu samozrejme platí, že čím viac prvkov na tele, tým lepšie!

Máte nejaké dotazy alebo potrebujte poradiť?

Neváhajte nám napísať alebo zavolať!


„Zdroj obrázku: Pexels.com/@ Lerone Pieters“


23. 12. 2021