Od nápadu až na kabelku: Takto sa písal príbeh našich odznak

Od nápadu až na kabelku: Takto sa písal príbeh našich odznak

História odznakov a najrôznejších buttonkov nie je záležitosť niekoľkých posledných desiatok rokov, ale storočí. Vôbec prvý odznak so zapínacím špendlíkom totiž spatril svetlo sveta už v roku 1896! Od tej doby prešli odznaky dlhú cestu. Namiesto textilných odznáčikov sa dnes už hrdo honosíme buttonmi z celuliodu, ktoré sa môžu pochváliť nie len dlhou životnosťou, ale taktiež celou radou ďalších výhod. Ako šiel čas s našimi odznakmi? Poďte spoločne s nami preniknúť pod pokrievku jedného tajomstva…

O našich odznakoch v skratke

Tak šiel čas…

Jedno staré porekadlo hovorí, že radosť sa rodí z dobrých nápadov. A tu príbeh našich odznakov začína. Jeden taký nápad sa totiž zrodil v hlave otca tohoto projektu Jaroslav Kišša. Ten sa – ešte ako študent v roku 2014 – rozhodol obchádzať jednotlivé školy a menšie společenské udalosti, na ktorých sa venoval výrobe odznakov pre deti i dospelých na počkanie.

Jeho originálny nápad si deti i dospelí zamilovali natoľko, že mu jeho výrobné a časové kapacity začali za malú chvíľu dochádzať. A pretože bol záujem o ručnú výrobu originálnych odznakov čím ďalej väčší, pomaly sa okolo neho začal tvoriť tím spoľahlivých a rovnako nadšených kreatívcov, ktorí sa rozhodli rozdávať radosť ešte väčšiemu okruhu záujemcov.

Ako sám Jaroslav Kišš dodáva: „Všetci spoločne sme videli vo výrobe kvalitných odznakov podľa vlastného návrhu zmysel. Zároveň sme ale chceli robiť radosť. Aj keď len drobnými maličkosťami, medzi ktoré naše odznaky nepochybne spadajú.“

 

Od upomienkových predmetov, až po darčeky pre starých rodičov

Časom prestali odznaky náročným zákazníkom stačiť a tí sa preto začali pýtať po ďalších darčekových predmetoch, ktoré by urobili radosť nielen im, ale hlavne ich okoliu. Od odznáčikov to bol tak len krôčik k zrkadielkam s vlastnými motívmi, originálnym otváračom, ozdobám do vlasov alebo trebárs kľúčenkám.

Narastajúca popularita ručne robených výrobkov musela úplne logicky vyústiť v založenie jednoduchého a prehľadného e-shopu, kde si môžu záujemcovia sami odznak, kľúčenku, zrkadieko alebo iný darčekový či propagačný predmet vlastnoručne navrhnúť pomocou jednoduchého konfigurátora a spoľahlivý tím sa postará o jeho výrobu.

Robíme len to, čo nám dáva zmysel

V súčasnej dobe je do projektu zapojený jeden veľký tím, ktorý sa stará nielen o samotnú výrobu, ale taktiež propagáciu, marketing, IT podporu i zákaznícku podporu. 

Partia vzájomne sa podporujúcich jedincov a nadšených kreatívcov robí maximum pre to, aby premenila fantázie, priania a sny na kúzelné upomienkové predmety alebo módne doplnky.

Vďaka tejto filozofii, energii, času a nemalého kúsku seba, ktorý do výroby našich odznakov vkladáme, sme dokázali expandovať tiež na trhy do Česka, Nemecka a Poľska,“ uzatvára svoje rozprávanie Jaroslav Kišš.

Zajíma vás o našich odznakoch viac? Napíšte nám alebo nás sledujte na sociálnych sieťach. A pokiaľ máte v hlave skvelý nápad, ktorý plánujete premeniť na skutočnosť, skúste to cez náš intuitívny konfigurátor

 

Zdroj foto: Pexels.com (charan sai)


2. 9. 2021